facebook google-plus photo pinterest blog

Aftercare

Jak zadbać o tatuaż?

Najważniejszych wskazówek udzieli Wam tatuator po skończonej sesji tatuowania. Rady które Wam podajemy są sprawdzone i skuteczne dlatego należy uważnie nas wysłuchać, a w razie jakichkolwiek pytań zawsze należy szukać odpowiedzi w studiu tatuażu w którym wykonany został zabieg.
Najważniejszym okresem, który rzutuje na trwałość i jakość tatuażu jest pierwszy tydzień po wykonaniu zabiegu.

 1. Owijanie tatuażu folią.

  Folię, którą nałoży tatuator należy pozostawić na ciele przez około 2-3 godziny po wykonanym zabiegu tatuowania.
  Jest ona zabezpieczeniem przed uszkodzeniem podrażnionej skóry, a także przed zabrudzeniem ubrania osoczem i tuszem który wydobywać się będzie ze świeżego tatuażu.
  Przed snem należy również zabezpieczyć tatuowane miejsce folią, a rano tuż po przebudzeniu należy ją zdjąć, przemyć tatuaż i posmarować maścią Bepanthen lub Easy Tattoo.
  Folię stosujemy jedynie do snu i pod ubranie, aby zabezpieczyć tatuowane miejsce.
  Maksymalny okres czasu przez jaki używamy folii to 3 dni/ 5 nocy. W kolejnych dniach nie stosujemy już folii nawet pod ubranie.

 2. Przemywanie

  Po powrocie do domu, tatuaż należy przemyć letnią wodą z delikatnym mydłem bądź płynem do higieny intymnej. Istnieją również specjalne preparaty takie jak Octenistept lub Easy Cleaning, które są stworzone z myślą o dbaniu o świeży tatuaż.
  Po przemyciu tatuażu należy go delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Nie należy przy tym przecierać tatuowanego miejsca, a jedynie przykładać ręcznik aby usunąć wodę z powierzchni skóry.
  Przemywać i smarować tatuaż należy średnio co 2-3 godziny.

 3. Smarowanie tatuażu.

  Świeży tatuaż należy smarować maścią Bepanthen/Easy Tattoo/ Hustle Butter, średnio co 2-3 godziny. Czynność tą można powtarzać częściej, w miarę potrzeb -jeśli czujemy że skóra w miejscu tatuażu jest zbyt sucha.
  Tatuowane miejsce smarujemy wyżej wymienionymi preparatami przez 7 dni, po tym okresie można stosować codzienny balsam do ciała.

 4. Czego nie wolno podczas procesu gojenia się tatuażu?

  – unikamy długich, gorących kąpieli (aby nie moczyć tatuażu),
  – unikamy basenu/sauny/siłowni
  – unikamy ekspozycji tatuażu na słońcu/solarium,
  – nie należy również drapać świeżego tatuażu!!!

Aby kolory tatuażu zawsze już wyglądały dobrze należy zawsze! przed wyjściem na słońce smarować wytatuowane miejsce kremem z filtrem SPF 50+

Studio
Last Drakkar

Nasze studio tatuażu znajduje się w Warszawie przy ulicy Chmielnej 21, w samym centrum miasta, pracujemy w godzinach 12-18 pon-pt, oraz 12-15 w soboty. W naszym studiu duży nacisk kładziemy na to, żeby wykonywane dla was tatuaże były unikatowe, dlatego bazujemy na naszych autorskich projektach. Ważny jest dla nas profesjonalizm, zarówno w podejściu do klienta jak i wykonywaniu tatuaży.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią wykonanych przez nas prac.

Gdzie jesteśmy